Właśnie byłem w teatrze

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Achim

Właśnie byłem w teatrze

Post autor: Achim » 01-08-2019 01:11:12

" Chroma. Księgi kolorów " Teatr Capitol we Wrocławiu

Spektakl powstał we współpracy z MFF Nowe Horyzonty na podstawie książki Dereka Jarmana " A book of colour". Przedstawienie inspirowane jest książką, umierającego na AIDS Dereka Jarmana. Są to eseje o kolorach / reżyser tracił wzrok/, ale też jest to zapis odchodzenia , umierania ,żegnania się ze światem ,a przy tym manifest gejowskiej godności i apel o tolerancję i poszanowanie inności. Spektakl Rafała Matusza łączący grę aktorską, piosenki, instalacje multimedialne i muzykę na żywo to zmysłowe widowisko rozegrane po mistrzowsku przez dwóch wrocławskich aktorów Przemysława Kozłowskiego / Teatr Współczesny/ i Błażeja Wójcika/ Capitol/. Pokazują oni chorobę, osamotnienie, ale też radość życia i godność w chorobie. Poruszający jest monolog nagiego Wójcika, gdzie urastać on może dla maluczkich intelektem do roli potwora LGBT , a jest przejmującym apelem o godność
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.

Awatar użytkownika
Czartogromski
Kontakt:

Re: Właśnie byłem w teatrze

Post autor: Czartogromski » 01-08-2019 19:04:00

O, jak ładnie. Jest i teatr na forum :-)
Znośność bytu jest nielekka

Awatar użytkownika
Achim

Post autor: Achim » 10-08-2019 19:39:52

„ Powrót Króla „- Wrocławski Teatr Współczesny
Chwała wrocławskiemu Teatrowi Współczesnemu iż nie zamyka swoich podwojów na okres letniej kanikuły , oferując „ lżejszy” repertuar .
Tekst Michała Walczaka to komiksowa opowieść o tym ,że Michael Jackson nie umarł, żyje w Polsce, gdzie pragnie zbudować Narodowy Park Rozrywki , łączący zwaśnione społeczeństwo .
Dowcipny, aktualny, tekst , „ komiksowa” forma sceniczna i duża sprawność aktorów.

Awatar użytkownika
Hebius

Post autor: Hebius » 10-08-2019 19:47:21

Na czym polega komiksowa forma sceniczna? Zamiast normalnie mówić pokazują tekst dialogów w dymkach?
:pride: :pride: :pride: :pride: :pride: :pride: :pride: :pride: :pride: :pride: :pride: :pride: :pride: :pride: :pride:

Awatar użytkownika
jazzik

Post autor: jazzik » 10-08-2019 20:33:33

Trzeba chyba nie oglądać "Leaving Neverland" żeby chcieć gdziekolwiek wplatać postać Michaela Jacksona.
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali

Awatar użytkownika
Achim

Post autor: Achim » 11-08-2019 15:27:52

Hebius pisze:
10-08-2019 19:47:21
Na czym polega komiksowa forma sceniczna? Zamiast normalnie mówić pokazują tekst dialogów w dymkach?
Konwencja komiksu teatralnego to krótkie kwestie, jak w komiksie , przerywane zaciemnieniem, bardzo dynamicznie to idzie.

ODPOWIEDZ