Filmy/Seriale LGBT

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nathi

Filmy/Seriale LGBT

Post autor: Nathi » 14-05-2019 00:14:50

Nie widziałem tematu więc zakładam.

Ostatnio oglądałem serial BONDING z gejowskim wątkiem.
Para przyjaciół działa w biznesie sado maso :D główna bohaterką jest studentka psychologii, która ma przyjaciela geja i zarabiają na życie, tak jak na zdjęciu.
Obrazek
Ciekawostka gra w tym serialu chłopak tego narciarza z USA Gusa Kenworthy.

GRACE AND FRANKY - serial
Główne bohaterki są paniami po 60siatce i byłymi żonami gejów. Ich byli mężowie są razem. Panie zamieszkują razem i wpadają na pomysł sprzedawania wibratorów, a panowie grają w gejowskim teatrze.
Serial komediowy o tych 2 szalonych parach i ich dzieciach.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 14-05-2019 00:22:22 przez Nathi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Nathi

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post autor: Nathi » 14-05-2019 00:21:39

POSE - serial
Lata 80, epidemia AIDS, świat nocnych klubów dla transkobiet.
Świetny serial, dość smutny. Czasy gdzie geje nie akceptowali trans osób i HIV był wyrokiem śmierci. Przykre sceny ze szpitali.
Obrazek

Awatar użytkownika
jazzik

Post autor: jazzik » 14-05-2019 01:25:52

Pose jest świetne i tak, cholernie smutne, zwłaszcza, jeśli zdać sobie sprawę, że nie jesteśmy daleko od tych czasów. Wystarczy wyguglać akcję "drop the T from LGBT" albo znać kogoś trans i spytać jak się czuje w przestrzeniach LGBT... Moja kuzynka jest transkobietą, nie mieszka w Polsce a w Stanach i mimo to zdarzało się, że geje pluli na nią w klubach, nazywając zdrajcą, a kobiety les i bi wypychały ją z damskiej toalety wyzywając od pedałów i fetyszystów.
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali

Awatar użytkownika
Nathi

Post autor: Nathi » 07-06-2019 20:29:02

Opowieści z San Francisco queerowy serial. Bohaterowie mieszkają w jednym tęczowym domu. Para gejów, lesbijka, kilka trans osób po zmianie, jeden k/m w trakcie, osoba queer, ojciec lesbijki, zarażony wirusem HIV. Na razie tyle wyhaczyłem, pierwszy odcinek dopiero oglądam.
Jakieś DQ były :PObrazek

Awatar użytkownika
jazzik

Post autor: jazzik » 07-06-2019 23:19:01

Brzmi ciekawie, w miarę rozwoju fabuły wyjdzie na jaw, że ojciec lesbijki jest gejem. ;)
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali

Awatar użytkownika
bolevitch

Post autor: bolevitch » 12-06-2019 20:06:48

nie zebrałem się dotąd żeby napisać, że w tym roku byłem na 3 projekcjach w ramach Festiwalu Filmowego LGBT .

1. Jose - o miłości chłopaków (18-20 lat) żyjących w południowoamerykańskich slumsach (Gwatemala), obok skrajnej biedy, doświadczają codziennej homofobii i presji bardzo widocznego i narzucającego się niemal wszędzie chrześcijaństwa różnych konfesji, np. pastor głoszący kazanie w autobusie miejskim. Film nakręcony w konwencji dokumentu, podglądamy sceny z boku, z góry. Silne wrażenie autentyzmu.

2. Wszystko albo nic - przeciwieństwo filmu nr 1. amerykańska, słodko-gorzka komedia o miłości. Świat ludzi dorosłych, mieszkających w eleganckich apartamentach, artystów etc - trochę jak u Allena, mogących brać gejowskie śluby. Miałem wrażenie, że gra aktorów to mieszanka różnych stylów - od sitcomu, przez musical do gry teatralnej. Do tego faceci są bajkowo-zajebiści, nikt nie ukrywa że geje lubią seks, branie PrePu może oznaczać planowanie zdrady etc. Perypetie prawie jak u Szekspira.

3. Rafiki - film o dziewczynach-licealistkach z Afryki, Kenia. Podobnie jak w "Jose" agresywna homofobia i ewangelikalne chrześcijaństwo. Mimo smutnych wydarzeń film jest piękny i kolorowy

1 i 2 przy pełnej sali (kino w domu kultury), na filmie o dziewczynach góra 20 osób, w tym chyba tylko 4 facetów
Dwa filmy mają szczęśliwe zakończenie. Wszystkie są profesjonalnie zrobione i myślę że nie będą stratą czasu dla nikogo.

ODPOWIEDZ